Ważny komunikat dotyczący wszawicy

Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 w Bytomiu zwraca się z prośbą o systematyczne sprawdzanie czystości dzieci, gdyż ciągle

powraca  problem WSZAWICY w naszym przedszkolu. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą,

należy o tym zawiadomić nauczyciela oraz

podjąć wszystkie czynności prowadzące do likwidacji choroby.

Jak rozpoznać wszy u dzieci?

Najbardziej charakterystycznym objawem wszawicy jest świąd głowy, otarcia, zaczerwienienia czy grudki spowodowane drapaniem swędzącej skóry głowy. U nasady włosów pojawiają się białe jaja zwane gnidami, często mylone z łupieżem. Jaja wszy (gnidy) mają regularny kształt i trudno je usunąć. Aby się przekonać czy są to gnidy należy użyć grzebienia o gęstych ząbkach. Jeśli gnidy uda się wyczesać, wówczas możemy być pewni, że to wszawica. Jeżeli już wiemy, że „moje dziecko ma wszy” zachowajmy spokój i bez wstydu rozpocznijmy leczenie.

W jaki sposób walczyć z wszawicą?

W leczeniu wszawicy warto skorzystać ze sprawdzonych i bezpiecznych preparatów, które nie powodują alergii i nie drażnią skóry głowy. Preparaty te można zakupić w aptece.

Akcja #ZDROWOROSNĄ

Wiosna to piękny czas. Idealny na wspólne zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu i odkrywanie nowych horyzontów. To odpowiedni czas na rodzinne prace w ogrodzie, wspólne wysiewy i edukację na temat zdrowej żywności – warzyw, które najlepiej pozyskać z własnej uprawy.

W trosce o zdrowie i edukację proekologiczną powstała ogólnopolska ogrodnicza akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA. Przyświeca jej idea propagowania uprawy własnych warzyw i ziół bez wykorzystywania środków chemicznych, a co za tym idzie zachęcenie do zabawy w ogrodników. Dzięki wysianiu oraz obserwacji wzrostu koperku, dzieci wkraczają w świat ogrodnictwa pełnego wielu ciekawostek. Otwierając tym samym przed nimi nowe horyzonty przyrodnicze, które zachęcają do dalszej wspólnej zabawy w ogrodzie czy domu.

Brown Vegan Recipe Pinterest Graphic 1

Zawiadomienie o przerwie w dostarczaniu energii elektrycznej

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 informuje, iż w dniach 17,18.05.2022r nastapi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej, co za tym idzie nie będzie światła, możliwości korzystania ze sprzętu elektrycznego, komputerów oraz ciepłej wody do mycia się przez dzieci. Wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy proszę załatwiać w tych dniach drogą telefoniczną  na telefony komórkowe.

Szkoła dla Rodziców - kolejne ciekawe spotkanie

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców",

które odbędzie się 11 maja 2022 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„Zabawa ważna sprawa.

Jak wspierać rozwój dziecka do 3 roku życia”

Spotkanie poprowadzą specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu:

Monika Wrzosok – psycholog, Małgorzata Hylińska – logopeda.

facebooku poradnianym oraz kliknij w  LINK

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny,

dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja

W przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach grupy ,, Zuchowej'' w piękny sposób zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze. Apel rozpoczął się czterema zwrotkami hymnu Polski w postawie na baczność. Dzieci wykazały się dużą znajomością symboli narodowych. Stroje galowe świadczyły o dużej powadze tego wydarzenia. Całej uroczystości towarzyszyła radosna atmosfera.

apel1

apel2

Ważny komunikat dotyczący dyżuru wakacyjnego w roku szkolnym 2021/2022

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 w Bytomiu,

przypomina że dnia 30 kwietnia mija termin składania wniosków

o przyjęcie dziecka na dyżur wakacyjny w roku szkolnym 2021/2022.

Ponownie prosimy o zapoznanie się z  ZARZĄDZENIEM NR 32/22 PREZYDENTA BYTOMIA z dnia 26 stycznia 2022 r ----> LINK

Kolejne ciekawe warsztaty z psychologiem

Zapraszamy wszystkich rodziców na warsztaty pt. "Bajki i zabawy, czyli pomysły na rodzinne spędzanie czasu",

które odbędą się w naszym przedszkolu w poniedziałek 9.05. o godz. 16:30.

Warsztaty prowadzić będzie Magdalena Kiermaszek, psycholog

Obowiązują wcześniejsze zapisy SMS pod nr tel. 507799324.

278969740 292532693071979 6526648418760695437 n

Spotkanie "Szkoły dla Rodziców"

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców", które odbędzie się 27 kwietnia 2022 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania: „Agresja u dzieci i młodzieży”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu Agata Susek-Kaczyńska i Natalia Dziechciarz.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz LINKU.

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję a po spotkaniu