Aktualności i wydarzenia w grupie "Jeżyki"

Koncert Muzyczny w Klubie Sezam

W dniu 28.03.2023r Przedszkolaki z grupy "Jeżyki" i "Biedronki" pojechały tramwajem do Spółdzielczego Klubu Sezam i uczestniczyły w Koncercie Muzycznym Artystyczna Przystań Młodych "Kuba - wyspa, jak wulkan gorąca!" w ramach Budżetu Obywatelskiego. Spotkanie było pełne zabawy i tańca, poświęcone najpopularniejszym rytmom tanecznym, które narodziły się na Kubie i w Ameryce Południowej.

sezamkonc

Warsztaty florystyczne "W świątecznym nastroju"

W dniu 14.12.2022r Jeżyki aktywnie uczestniczyły w warsztatach florystycznych a panią Karoliną z pracowni florystycznej "Kwiat Paproci" tworząc świąteczny stroik..poczuliśmy świąteczny klimat.

jezwien

jezwien1

Lekcja Muzealna - "Prababcia modna" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

"Jeżyki" już wiedzą, w co 200 lat temu ubierały się górnośląskie modnisie i jakie stroje i dodatki chciały mieć w swoich szafach. Zdobyliśmy wiedzę na temat stroju ludowego, poznaliśmy zwyczaje z nim związane, a także mieliśmy okazję przymierzyć wybrane kreacje.

jezskarby

jezskarby1

Innowacja "Uczymy się być przyjaciółmi"

Ostatnie z zajęć opartych na fabule baśni "Miko, smok i dziewczynka" pozwoliły Jeżykom dokładnie przyjrzeć się sobie nawzajem. Dzieci poznały zakończenie książki, której główny bohater uczył się coraz lepiej wsłuchiwać w potrzeby innych. Przedszkolaki natomiast wykonały portrety swoich kolegów i koleżanek, starając jak najdokładniej odwzorować ich wygląd. Każde z dzieci mogło wcielić się zarówno w postać rysownika, jak i modela, a moment wręczania portretów był dla wszystkich emocjonujący.

innowacja pedagogiczna1

Innowacja "Uczymy się być przyjaciółmi"

Kolejne zajęcia oparte na książce pani Magdy "Miko, smok i dziewczynka" miały na celu uzmysłowienie przedszkolakom, jaką wielką moc ma umiejętność przepraszania. Zastanawialiśmy się również, czy przyjaciele muszą oddawać sobie nawzajem cały swój czas, czy jednak posiadanie także odrębnych zainteresowań jest korzystne dla relacji z przyjacielem lub przyjaciółką. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jedną z bohaterek książki, wróżkę, której serce zmienia się pod wpływem przeprosin.

innowacja pedagogiczna