Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Aktualności i wydarzenia w grupie "Jeżyki"

Warsztaty florystyczne "W świątecznym nastroju"

W dniu 14.12.2022r Jeżyki aktywnie uczestniczyły w warsztatach florystycznych a panią Karoliną z pracowni florystycznej "Kwiat Paproci" tworząc świąteczny stroik..poczuliśmy świąteczny klimat.

 

jezwien

jezwien1


Lekcja Muzealna - "Prababcia modna" w Muzeum Górnośląskim w Bytomiu

"Jeżyki" już wiedzą, w co 200 lat temu ubierały się górnośląskie modnisie i jakie stroje i dodatki chciały mieć w swoich szafach. Zdobyliśmy wiedzę na temat stroju ludowego, poznaliśmy zwyczaje z nim związane, a także mieliśmy okazję przymierzyć wybrane kreacje.

jezskarby

jezskarby1


Innowacja "Uczymy się być przyjaciółmi"

Ostatnie z zajęć opartych na fabule baśni "Miko, smok i dziewczynka" pozwoliły Jeżykom dokładnie przyjrzeć się sobie nawzajem. Dzieci poznały zakończenie książki, której główny bohater uczył się coraz lepiej wsłuchiwać w potrzeby innych. Przedszkolaki natomiast wykonały portrety swoich kolegów i koleżanek, starając jak najdokładniej odwzorować ich wygląd. Każde z dzieci mogło wcielić się zarówno w postać rysownika, jak i modela, a moment wręczania portretów był dla wszystkich emocjonujący.

 

innowacja pedagogiczna1


 

Innowacja "Uczymy się być przyjaciółmi"

Kolejne zajęcia oparte na książce pani Magdy "Miko, smok i dziewczynka" miały na celu uzmysłowienie przedszkolakom, jaką wielką moc ma umiejętność przepraszania. Zastanawialiśmy się również, czy przyjaciele muszą oddawać sobie nawzajem cały swój czas, czy jednak posiadanie także odrębnych zainteresowań jest korzystne dla relacji z przyjacielem lub przyjaciółką. Dzieci wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jedną z bohaterek książki, wróżkę, której serce zmienia się pod wpływem przeprosin.

innowacja pedagogiczna


Innowacja "Uczymy się być przyjaciółmi"

17.11 w naszej grupie odbyły się drugie zajęcia z panią Magdą, psychologiem, dotyczące tematu przyjaźni. Poznaliśmy kolejny fragment książki "Miko, smok i dziewczynka", którą napisała Pani Magda i dowiedzieliśmy się, że istotną cechą dobrego przyjaciela jest zdolność uważnego słuchania innych. Dzieci z zaangażowaniem i radością wykonywały różne ćwiczenia rozwijające tę umiejętność.

 

innowacja pedag


Innowacja "Uczymy się być przyjaciółmi"

Jeżyki uczestniczyły w zajęciach dotyczących przyjaźni, prowadzonych przez panią Magdę, psychologa. Było to pierwsze z czterech spotkań, które odbędą się w naszej grupie. Dzieci zastanawiały się nad tym, jakie są cechy dobrego przyjaciela i kto może nim zostać. Wysłuchały także fragmentu baśni, której autorką jest pani Magda. Książka "Miko, smok i dziewczynka" opowiada o niezwykłej przyjaźni chłopca i smoka. Poznając kolejne rozdziały, Jeżyki będą miały możliwość coraz lepiej poznawać i rozumieć świat relacji między ludźmi.

 

innowacjaped

 

 


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności