Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Obchody Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

W naszym przedszkolu, jak co roku, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Tym razem nasi przedszkolacy wzięli udział w podchodach zorganizowanych przez Zespół do Spraw Integracji, na terenie całego przedszkola. Odwiedzając kolejne stanowiska, dzieci utrwalały wiedzę o różnych niepełnosprawnościach. Nasi podopieczni uczyli się dostrzegać mocne strony i trudności, jakie napotykają osoby dotknięte niepełnosprawnością oraz brały udział w zabawach integracyjnych.

dniintegr23

dniintegr24


 

Magiczne Mikołajki

6 grudnia jak co roku przybył do nas długo oczekiwany gość - Święty Mikołaj. Od rana z niecierpliwością oczekiwaliśmy jego przybycia. Zanim to nastąpiło, rodzice przygotowali dla nas przepiękną niespodziankę. Mogliśmy obejrzeć na żywo piękne przedstawienie "Kopciuszek". Następnie każdą z grup odwiedził Mikołaj, a my przywitaliśmy go piosenką i wierszykami. Rodzicom składamy serdeczne podziękowania za trud i serce włożone w przygotowania. Dzięki Wam ten dzień był magiczny i wyjątkowy. Do zobaczenia za rok!

 

mikolajki23

mikolajki24

mikolajki25

mikolajki26

mikolajki27


Zaproszenie do udziału w "Jarmarku kieszonkowym - drugie życie zabawek"

Zapraszamy dzieci i oczywiście rodziców na wydarzenie "Jarmark kieszonkowy - drugie życie zabawek" .
Organizatorem wydarzenia, w które włączył się Pałac w Miechowicach, jest Przedszkole Miejskie Nr 14. Dzieci uczą się przedsiębiorczości, a także gospodarki o obiegu zamkniętym. Promujemy więc taki model produkcji i konsumpcji, który polega na dzieleniu się, pożyczaniu, ponownym użyciu, naprawie, odnawianiu i recyklingu istniejących materiałów i produktów tak długo, jak to możliwe.
Zatem - 10 grudnia w Pałacu dzieci z będą mogły sprzedać, kupić lub wymienić swoje nowe lub używane zabawki lub książki.
Jak wynająć sobie miejsce - przeczytacie w wydarzeniu!  https://fb.me/e/484JFDyCq
Jeśli nie chcesz niczego sprzedawać - ZAPRASZAMY NA ZAKUPY w godzinach od 10:00 do 13:00.

kieszonkowy


Drodzy Rodzice

Konkurs fotograficzny "Dziecięce emocje w obiektywie" zostaje przedłużony do 11.12. Ogłoszenie wyników nastąpi 12.12

 


 

Wizyta strażaków w przedszkolu.

W dniu 24 listopada przedszkolacy z grup 5,6 - latków, z wielką radością powitały wyjątkowych gości, strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Stolarzowicach. W trakcie spotkania pan Łukasz z panią Karoliną opowiedzieli nam o swojej codziennej pracy, o tym, że jest ciężka i niebezpieczna, ale bardzo potrzebna i dająca dużo satysfakcji. Dzieci dowiedziały się, że praca strażaka nie polega tylko na gaszeniu pożarów, ale również na udzielaniu pomocy ludziom podczas powodzi i wypadków samochodowych czy pomoc w zdejmowaniu kotów z drzew. Dzieci dowiedziały się również, jak należy udzielać pierwszej pomocy oraz mogły spróbować swoich możliwości na fantomach. Dziękujemy na spotkanie!

strazacypiatek

strazacypiatek1


Apel z okazji 11 Listopada - obchody Święta Niepodległości.

Od rana w naszym przedszkolu panował gwar i podniosła atmosfera . Dzieci przyszły galowo ubrane . O godzinie 11: 11 wspólnie odśpiewalismy 4 zwrotki Hymnu Narodowego . Na apelu dzieci popisały się wiedzą z zakresu znajomości symboli narodowych i historii Polski. Uroczystość przebiegła w miłej i patriotycznej atmosferze.

bialoczerwonaniepodlegla

bialoczerwonaniepodlegla1

bialoczerwonaniepodlegla2


 

 

Coroczna akcja "Szkoła do hymnu!".

Nasze Przedszkole jak co roku, włączyło się do Ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu!" O symbolicznej godzinie 11:11 uroczyście odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego.

niepodlegladohymnu


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności