Spotkanie autorskie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu odbyło się 03.04. spotkanie autorskie naszej pani psycholog, Magdy Kiermaszek. Uczestnikami spotkania byli wychowankowie Przedszkola Miejskiego nr 59. Dzieci miały okazję posłuchać o książce autorstwa pani Magdy pt. "Miko, smok i dziewczynka", a całe wydarzenie zostało uświetnione zwiedzaniem galerii prac stworzonych przez naszych przedszkolaków, którzy już w grudniu przygotowali plakaty inspirowane ilustracjami z książki. Zapraszamy do rotundy biblioteki, aby zobaczyć, jak prezentują się prace naszych wychowanków.

magda

Przedszkolaki tworzą ilustracje po spotkaniach autorskich

Po spotkaniach autorskich z panią Magdą Kiermaszek dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wykonały prace plastyczne nawiązujące do ilustracji z książki "Miko, smok i dziewczynka". Szkice pod obrazy, wzorując się na ilustracjach Doroty Rewerendy-Młynarczyk, wykonała nasza pani psycholog Agnieszka Kowalska. Wszystkie stworzone przez dzieci prace zostały wyeksponowane na wystawie w holu naszego przedszkola. Przedszkolaki bardzo się cieszyły, mogąc oglądać swoje dzieła. Na wystawę, która budziła wiele emocji wśród dzieci, zaproszeni zostali również rodzice.

wystawa

Spotkanie z autorką książek "Jukato" oraz "Miko, smok i dziewczynka".

W dniach 7.12. oraz 8.12. dzieci z wszystkich grup naszego przedszkola wzięły udział w spotkaniach z panią Magdą Kiermaszek, autorką książek dla dzieci pt. "Jukato" oraz "Miko, smok i dziewczynka". Pani Magda opowiadała przedszkolakom o swoich książkach, a także o swojej drodze do zostania pisarką, którą rozpoczęła już w wieku 6 lat. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączały się w spotkania, które odbywały się w naszej rozświetlonej przedszkolnej bibliotece. Każda grupa wykonała również pracę plastyczną, tworząc obrazy inspirowane ilustracjami z książki "Miko, smok i dziewczynka".

autor1

autor2

autor3

Udział w Ogólnopolskim Konkursie na "Emoludka"

Dzięki zakupie pozycji dotyczących emocji i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, dzieci stworzyły wspólnie dużą postać Nerwuska, przedstawiającego uczucie gniewu. Praca wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie na Emoludka, organizowanym przez wydawnictwo :Dwukropek dla grup przedszkolnych. Z radością przyjęliśmy informację  że nasze przedszkole wraz z Nerwuskiem zwyciężyły w konkursie!!!

nerwusek