Ćwiczymy prawidłową wymowę głoski [sz]

"Jeż cudaczek" - ćwiczenia rozwijające mowę, logiczne myślenia oraz prawidłową wymowę głoski [sz] a także usprawnianie motoryki małej.

Resized 20231108 144602

Ćwiczenie wzbogacające słownictwo bierne i czynne, logiczne myślenie oraz właściwą artykulację głoski [sz]. Utrwalanie prawidłowego wzorca graficznego literki [sz].

Resized 20231108 142044001

Zajęcia arteterapeutyczne "Jak okazujemy uczucia?"

W tym tygodniu podczas zajęć z psychologiem dzieci zastanawiają się, w jaki sposób okazujemy miłość swoim bliskim. Czy pozytywne emocje przekazujemy wyłącznie przez przytulanie, czy istnieją na to również inne formy? Zachęcamy do wspólnego pomyślenia o tym temacie również w domu.

WhatsApp Image 2023 11 08 at 11.35.11

Zajęcia "Wodny świat"

Podczas zajęć rewalidacyjnych dzieci tworzyły podwodne krajobrazy na folii stretch, inspirując się filmami przyrodniczymi. Ćwiczyły w ten sposób umiejętność planowania własnej pracy, kreatywne myślenie oraz sprawność manualna. Na zakończenie zajęć wszyscy chętni mogli zanurkować w stworzonym przez siebie podwodnym świecie.

woda

Zajęcia plenerowe

W tym tygodniu rozmawiamy z panią psycholog Magdą oraz paniami logopedkami Heleną i Bożeną o naszych mocnych stronach. Młodsi przedszkolacy czytają krótką bajkę o śwince Peppie i jej talentach, a starsi pracują z książką "Uwierz w siebie" A. Olejarczyk. Wszystkie dzieci po części bajkoterapeutycznej zajęć malowały swoje talenty na folii rozciągniętej miedzy drzewami w naszym przedszkolnym ogrodzie. Wspaniale jest słuchać, jak przedszkolacy opowiadają o swoich mocnych stronach 🙂

plener

Innowacja logopedyczna "Mindfulness w logopedii"

W kwietniu i maju w naszym przedszkolu realizowana była innowacja logopedyczna "Mindfulness w logopedii". Podczas zajęć indywidualnych pani Bożena prowadziła z dziećmi krótkie medytacje dla dzieci oraz ćwiczyła uważność. Przy okazji zajęć powstały również słoiki emocji, które dzieci zabrały do domu i mogą ich używać w trudnych dla siebie chwilach aby się wyciszyć. Przedszkolaki wraz z Panią zapisywały też swoje powody do wdzięczności. Okazało się, że jest ich naprawdę sporo, a niektóre są niezwykle ciekawe i inspirujące!

sloik1

sloik2

Nasza kadra ciągle szkoli się i zdobywa nową wiedzę

Wraz z panią dyrektor nasze nauczycielki wzięły udział w warsztatach dotyczących Edukacji przez Ruch Doroty Dziamskiej. Podczas zajęć powstały różnorodne prace plastyczne, tworzone przy akompaniamencie odpowiednio dobranej do tematu prac muzyki. Ważnym elementem zajęć było także zwrócenie uwagi na współgranie wykonywanych ruchów z melodią. Nabyte umiejętności z pewnością wzbogacą prowadzone w przedszkolu zajęcia terapeutyczne.

dziamska

Ciekawe zajęcia plenerowe

Rozpoczęliśmy zajęcia plenerowe! W tym tygodniu przy współpracy naszej pani psycholog oraz dwóch pań logopedek dzieci brały udział w zajęciach rytmicznych, w czasie których z użyciem instrumentów naśladowały odgłosy wiosennej burzy. Następnie przedszkolaki tworzyły w ogrodzie przedszkolnym kolorowe chmury, które po podlaniu wodą dawały obraz tęczowej ulewy. Wśród wybuchów śmiechu dzieci ćwiczyły koordynację ręka-oko, utrwalały znajomość kolorów, a także doskonaliły umiejętność współpracy oraz oczekiwania na swoją kolej.

plener

plener1

Zajęcia z Wczesnego Wspomagania Rozwoju w naszym przedszkolu

W naszym przedszkolu realizujemy również zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju, pracuje tu wiele specjalistek: logopedki, neurologopedki, psycholożki, terapeutki wczesnego wspomagania rozwoju, oligofrenopedagożki, terapeutki pedagogiczne, tyflopedagożki, surdopedagożki, specjalistki d/s edukacji i wspomagania osób ze spektrum autyzmu, terapeutka behawioralna, trenerka umiejętności społecznych TUS, terapeutki Integracji Sensorycznej, rehabilitantka. Rodzaj zajęć w naszej placówce zawsze dopasowujemy do indywidualnych potrzeb, zgodnie z zaleceniami zawartymi w opinii i staramy się aby oprócz walorów edukacyjnych były również świetną zabawą!

wwr

wwr1

"Od malucha do językowego zucha" - innowacja logopedyczna

W naszym przedszkolu realizowana jest druga część innowacji logopedycznej prowadzonej przez Panią Edytę - logopedę, która dotyczy prawidłowej wymowy głosek szukających - "Od malucha do językowego zucha". W trakcie, której  grupa Biedronki utrwalała ćwiczenia artykulacyjne, oddechowe oraz prawidłowy wzorzec mowy głosek szumiących z wykorzystaniem wierszyka "Hobby".
Zachęcamy do utrwalania wierszyka:

Dorota Krupa "Rymowanki - utrwalanki"

"Hobby"

Szymek i Bożenka grają na gitarze.
Jerzyk marzy o tym żeby być piłkarzem.
Jan trenuje dżudo w szachy gra Mariuszek.
Czarek dużo leży - to wielki leniuszek.
Leży, pije wiele szklanek coca-coli,
je pączki, szarlotkę, aż go brzuszek boli.

Zajęcia z psychologiem w naszym przedszkolu

Podczas zajęć z psychologiem dzieci wykonują liczne prace arteterapeutyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów - kolorowego ryżu i makaronu, fasoli, jarzębiny czy kasztanów. Dzięki takim zajęciom zostają pobudzone zmysły dzieci, rozwija się ich poczucie estetyki, wzrasta poczucie własnej wartości oraz umiejętność planowania własnych działań.

prace psycho

prace psycho1

Cykl zajęć o emocjach

W grupach "Gwiazdek", "Biedronek" i "Leśnych Duszków" prowadzone są cykliczne zajęcia z psychologiem, panią Magdą Kiermaszek. Dzieci poznały postać jednorożca Gucia, który przeżywa złość, radość, smutek i inne emocje, a także uczy się z nimi radzić poprzez ćwiczenia oddechowe. Zajęcia są oparte na książeczkach z serii "Uczucia Gucia" Aurélie Chien Chow Chine.

339421188 622373232614385 2901027881530409722 n