Aktualne wydarzenia w grupie przedszkolnej "Jagódki"

Sztolnia Królowa Luiza w Zabrzu

4 grudnia z okazji "Barbórki" Biedronki wraz z grupą Jagódek odwiedziły Sztolnię Królową Luizę w Zabrzu. Była to niezwykła przygoda! Po przejściu wąskimi korytarzami oczom przedszkolaków ukazały się  prawdziwe, czynne górnicze maszyny, służące do wydobywania węgla w prawdziwych kopalniach. Mięliśmy okazję przypomnieć sobie jak wygląda mundur górniczy. Po drodze czekała na nas św. Barbara, a korytarzami przechadzał się Dobry Duch kopalni. Odbyliśmy także podziemną przejażdżkę !

sztolnia1

sztolnia2

sztolnia3

Warsztaty "Kamuflaż na dinozaura" w Muzeum Górnośląskim.

Jagódki uczestniczyły w niezwykle ciekawych warsztatach, dzięki którym dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o dinozaurach i mogły obejrzeć skamieniałe kości prehistorycznych istot, ale ponadto każda Jagódka mogła zamienić się w niemal prawdziwego dinozaura i śmiało wkroczyć w świat sprzed milionów lat. Stworzyliśmy samodzielnie dinozaurowe czapeczki, w których udaliśmy się na wystawę. Dziekujemy Muzeum Górnośląskie i wspaniałej Pani Ani naszej przewodniczce.

warsztatydinozaury

warsztatydinozaury1

warsztatydinozaury2

Ważny gość w grupie Jagódek.

Są wśród nas osoby niepełnosprawne, każda z nich jest absolutnie wyjątkowa. Dziś odwiedził nas cudowny gość - Pani Beata Zygmudzik -Prezez Związku Niewidomych. Rozmawialiśmy na temat zmysłów, dzięki którym odbieramy świat. Dzieci przypomniały sobie, jakie zmysły posiadamy oraz dowiedziały się, jak osoby niewidome funkcjonują w codziennym życiu. Dziękujemy za spotkanie!

beataprezes12

beataprezes13