Aktualności i wydarzenia w grupie "Żabki"

Bytom niezwykły- historia miasta dla dzieci. Wizyta Pszczółek w bibliotece

Podczas dzisiejszej wizyty w bibliotece usłyszeliśmy legendę o nazwie naszego miasta. Dotyczyła ona księcia Kazimierza, który powracał przez Śląsk do Krakowa po kilkuletniej niewoli na Węgrzech i który "był tu".
Z jego woli gród otrzymał nazwę "Byłtu"- Bytum - Bytom . Poznaliśmy historię bytomskiego smoka oraz historię kopciuszka z Bytomia sprzed stu lat - Joanny Grycik (Schaffagotsch). Mieliśmy również okazję zobaczyć książki o przyrodzie w naszym mieście, a także mapy i zdjęcia Bytomia z lotu ptaka. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną pt.: "Pozdrowienia z Bytomia".

bib1

bib2