Aktualności i wydarzenia w grupie "Żabki"

Mali Pomocnicy Sztygara

W dniu 8 grudnia grupy "Motylków" i "Pszczółek" wybrały się na wycieczkę do Kopalni „Królowej Luizy” w Zabrzu. Podczas zwiedzania dzieci poznały środowisko pracy i tajniki zawodu górnika. Zapoznały się również z używanymi przez niego narzędziami i urządzeniami. Poznały też historię powstania węgla. Wielką atrakcją okazała się jazda kolejką. W trakcie wycieczki dzieci wzięły też udział w zabawie polisensorycznej na temat węgla i spotkały się z prawdziwym Skarbnikiem, który za to, że były bardzo grzeczne rozdał im pyszne bombony. Było super i na pewno tu jeszcze wrócimy.

kopalnia2

kopalnia3