Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

„Kot-O-Ciaki” jako punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o telefonie i grach

Szanowni Państwo,
Wraz z kadrą przedszkola zauważamy wśród naszych licznych wychowanków ogromne zainteresowanie cyfrowym światem, zwłaszcza grami dostępnymi na smartfonach. Wiele z tych gier to propozycje edukacyjne i dostosowane treścią do wieku dzieci (choć niestety nie wszystkie). Pamiętając zatem o zaletach niektórych gier, nie zapominajmy, że obecnie już nawet 30% nastolatków jest uzależnionych od internetu. Może nam się wydawać, że przedszkolakom jeszcze daleko jest do okresu dojrzewania. Jednak warto już teraz zwracać uwagę na to, w co i ile czasu grają nasze dzieci, by nie umacniać w nich niezdrowych nawyków związanych z korzystaniem z mediów.
Chciałabym zaproponować Państwu jeden z odcinków bajki „Kot-O-Ciaki” jako punkt wyjścia do rozmowy z dzieckiem o korzystaniu z telefonu i gier:

https://www.youtube.com/watch?v=gITuUlM10R4

Uczmy dzieci, jak wesoło i kreatywnie spędzać czas w rzeczywistym świecie. Nasza obecność przy dzieciach, wspólne zabawy i spacery będą nie tylko budować relacje w rodzinie, ale też stanowić profilaktykę przed zamykaniem się w wirtualnym świecie.

Magdalena Kiermaszek, psycholog


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności