Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

BAJKI POLECANE DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Pamiętajmy, że nasze dzieci różnią się między sobą. Dla jednego czterolatka proponowana dla jego grupy wiekowej bajka będzie dobrym wyborem, a dla jego najlepszego kolegi ta sama animacja może okazać się za trudna lub odwrotnie – nudna, nieciekawa. Dlatego warto od czasu do czasu obejrzeć bajkę z dzieckiem – upewnić się, że rozumie fabułę i od czasu do czasu obejrzeć bajkę razem i zaobserwować, czy nie budzi ona negatywnych odczuć dziecka lub nadmiernej, niepokojącej ekscytacji. Jeśli jesteśmy pewni, że animacja jest odpowiednia dla naszej pociechy, nadal warto czasami obejrzeć ją wspólnie. Pozwala to poznać ulubionych bohaterów dziecka i może stać się punktem wyjścia do rozmów i zabaw opartych na motywach bajki (np. zabawa w wymyślone przygody postaci z bajki).
Poniżej zamieszam listę bajek rekomendowanych przez psychologów dla przedszkolaków. W razie pytań zachęcam do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Kiermaszek, psycholog

Dla najmłodszych (2-3 lata)
Bing
Świnka Peppa
Wyspa Puffinów
TutTut Autka w pagórkowie
Miasto Samochodów
Dino i Dina

Dla dzieci w wieku 4+
Psi Patrol
Dinopociąg
Bob Budowniczy
Maniek Złota Rączka
Strażak Sam
Nawet nie wiesz, jak bardzo Cię kocham
Franklin
Zgaduj z Jessem
Stacyjkowo
Ciekawski George
Śmieciarka
Kajtuś
Małe Królestwo Bena i Holy

Dla dzieci 5+ i 6+ (starsze dzieci oczywiście mogą być też nadal zainteresowane bajkami wymienionymi w poprzednich kategoriach)
Domisie
Dora
Blaze i Mega maszyny
Gigantozaur
Karolek z naklejkowa
Pidżamersi
Jeźdźcy smoków. Załoga ratunkowa
Noddy w krainie zabawek
Miś Paddington
Dinotrux


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności