Przeszukaj artykuły na witrynie

Informacje, poradniki oraz materiały edukacyjne dla rodziców

Chore dziecko w przedszkolu

Często zdarza się, że rodzice przyprowadzają do przedszkola dzieci kaszlące, zakatarzone a czasem nawet nieznacznie gorączkujące. Dlatego chcemy przekazać ważne informacje, aby uzmysłowić rodzicom jak jest to niebezpieczne dla ich dziecka i pozostałych dzieci.

UWAGA RODZICE!
WARTO WIEDZIEĆ ŻE :

Dziecko „podleczone” lub bezpośrednio po przebytej chorobie jest wyraźnie osłabione i jego organizm jest bardzopodatny na kolejne infekcje czy inne choroby. Warto zdać sobie sprawę, jakie powikłania i konsekwencje zdrowotne niesie ze sobą niewyleczona do końcachoroba. Często nieświadomi tego rodzice podejmują ryzyko i odprowadzają do przedszkola dzieci wykazujące jeszcze objawy chorobowe.

(Aby przeczytać cały artykuł pobierz -> plik.pdf )