Aktualności i wydarzenia w grupie "Kotki"

Bytomska Akademia Bezpieczeństwa

Dzieci z grupy "Słoneczek" i część z grupy "Sówki" wybrały się do Bytomskiej Akademii Bezpieczństwa znajdującej się w budynku Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Na początku odbyło się spotkanie z policjantem, który przekazał dzieciom wiedzę dotyczącą zasad prawidłowego poruszania się po drodze, ale także zostały zaprezentowane podstawowe znaki drogowe. Które każdy przedszkolak powinien znać. Ciekawe i praktyczne zajęcia prowadzili także bytomscy strażacy. W tej części programu najmłodsi dowiedzieli się, co zrobić w sytuacji zagrożenia, jak wezwać fachową pomoc. Odbyło się również spotkanie ze "Sznupkiem", maskątką śląskiej policji. Dodatkową atrakcją dla przedszkolaków było zwiedzanie znajdującej  się w budynku WORD Galeria Motoryzacji i Techniki, w której prezentowane są zabytkowe pojazdy.  Dzieci były zachwycone wizytą w Bytomskiej Akademii Bezpieczeństwa!

akademia bezpieczenstwa

akademia bezpieczenstwa2