Przedszkolaki z wizytą w Planetarium Śląskim

Grupy "Pszczółki", "Motylki", "Promyczki", "Misie" oraz "Sówki" wybrały się na wycieczkę autokarową do Planetarium Śląskiego. Dzieci w Planetarium miały możliwość zobaczyć gwiezdne konstelacje, księżyc, słońce i planety widziane z bliska. Pod okrągłą kopułą w połączeniu z ciemnym wnętrzem stworzono wrażenie bezpośredniego patrzenia w niebo, a efekty wizualne i dźwiękowe dodatkowo potęgowały przeżycia dzieci i rozbudziły zainteresowanie astronomią. Po spektaklu udaliśmy się do Obserwatorium, gdzie ukazała nam się największa w Polsce luneta o 30-centymetrowym obiektywie. Po wizycie w tym niesamowitym i kosmicznym miejscu wszyscy zadowoleni i szczęśliwi wrócilismy do przedszkola.

planetarium

planetarium1