Spotkanie z Policjantką i Sznupkiem

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Policjantką. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Następnie zostało wytłumaczone jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjantka poinformowała i zademonstrowała dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Największą atrakcją dla przedszkolaków było spotkanie z maskotką Policji - Sznupkiem. Sznupek z wielką radością pozował do wspólnych zdjęć.

policja

policja2