Ważna informacja

Drodzy Rodzice, informujemy iż w przedszkolu pojawiły się przypadki choroby pasożytniczej - OWSICY. Prosimy o obserwację dzieci i konieczne zgłaszanie u wychowawców wszelkich niepokojących objawów.

OBJAWY OWSICY

Objawy tej choroby to przede wszystkim brak apetytu, nocny kaszel, bladość skóry, podkrążone oczy, świąd w okolicach odbytu. W tej części ciała można zauważyć owsiki – białe, ruchliwe, jednocentymetrowe niteczki. W sporadycznych przypadkach widać je w stolcu. Jeśli choroba trwa długo, może towarzyszyć jej szereg innych symptomów.

JAK POZBYĆ SIĘ OWSIKÓW?

Cykl leczenia należy zacząć od przyjęcia leku (dla małych pacjentów np. w formie zawiesiny). Leczeniu farmakologicznemu powinni się poddać wszyscy domownicy. Wizyta u lekarza jest wskazana, aby potwierdzić diagnozę.