Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście: Małgosia z niepełnosprawnością ruchową, Wanda z niepełnosprawnością wzrokową, miś Zbyś z niepełnosprawnością słuchową, Alinka z afazją, Irenka z niepełnosprawnością intelektualną oraz Jaś z autyzmem. Poprzez spotkanie dzieci poznały problemy z jakimi borykają się te osoby, oglądały książki pisane alfabetem Braille'a oraz nauczyły się kilku słów w języku migowym. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie ubiegłoroczny przebój Zosi "Każdy jest inny" oraz wspólnie obejrzeć teledysk. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było wykonanie przez każdą grupę, części wspólnego plakatu, który wisi w korytarzu przedszkolnym.
Przedstawienie z wykorzystaniem pacynek zorganizował Zespół do Spraw Integracji.

intregracja

WhatsApp Image 2021 12 03 at 11.25.01


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności