Informacja dotycząca płatności za dyżur wakacyjny

Od 1 lipca rozpoczynamy dyżur wakacyjny, w związku z tym w czwartek przyprowadzając dziecko do przedszkola należy mieć ze  sobą potwierdzenia wpłaty za cały miesiąc lipiec - 176 zł. Drugiego sierpnia tj. poniedziałek przynosimy potwierdzenie przelewu za miesią sierpień - 80 zł

Ważny komunikat!

Drodzy Rodzice, tak jak w poprzednich latach prosimy, aby do 13 sierpnia zabrać wszystkie rzeczy dzieci które są w szatni, a także kubki do mycia zębów. Rzeczy nie odebrane w wyznaczonym terminie zostaną WYRZUCONE.

Dyrektor Beata Hasek

Kolejne spotkanie "Szkoły dla Rodziców"

Serdecznie zapraszamy Rodziców na warsztaty psychologiczno-pedagogiczne podnoszące kompetencje wychowawcze. Ich tematyka jest ukierunkowana na wsparcie dzieci i młodzieży przeżywających trudności po doświadczeniach związanych z sytuacją pandemiczną.

Po powrocie do szkół część uczniów doświadcza trudności adaptacyjnych i wymaga wsparcia osób dorosłych. Specjaliści Poradni pomogą Rodzicom zrozumieć mechanizmy funkcjonowania dziecka i pomogą znaleźć sposoby niwelowania skutków pandemii.

Spotkanie będzie także okazją do wymiany doświadczeń, zadania pytań, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Warsztaty odbędą się w formie bezpośredniej (z zachowaniem zasad sanitarnych, konieczność posiadania maseczki, zachowanie dystansu) w siedzibie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu przy placu Klasztornym 2 w niżej podanych terminach:

TERMIN

TEMATYKA SPOTKANIA

OSOBY PROWADZĄCE

16 czerwca 2021

„Racja czy relacja” –

o skutecznych metodach komunikacji (nie tylko) w rodzinie

Agnieszka Petka,

Joanna Świerczek

17 czerwca 2021

„Niełatwe wspieranie w trudnym czasie…” –

o dobrej współpracy rodzica z dzieckiem

Agnieszka Niżnik-Golda

Joanna Domańska

Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ze względu na ograniczenia w ilości uczestników, osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa w nich na adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15.06.2021

W zgłoszeniu prosimy by rodzic podał: datę wybranego warsztatu, imię i nazwisko rodzica, dane szkoły.

WAŻNY KOMUNIKAT!

W związku z pojawieniem się w naszej placówce przypadku MONONUKLEOZY ZAKAŹNEJ, bardzo prosimy o wzmożoną kontrolę zdrowotną i dokładną obserwację swoich dzieci.

Dyrektor Beata Hasek

Kolejne spotkanie "Szkoły dla Rodziców"

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły Dla Rodziców". Odbędzie się ono 9 czerwca 2021 (środa) o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania to:

„Kim jestem, dokąd zmierzam – zrozumieć świat nastolatka”

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Agnieszka Niżnik-Golda i Agata Susek-Kaczyńska.

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny dotyczący funkcjonowania emocjonalno-społecznego adolescenta. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza w dobie ograniczeń związanych pandemią i ich skutków. Po powrocie do szkół część uczniów doświadcza trudności adaptacyjnych i wymaga wsparcia osób dorosłych i nauczycieli. Specjaliści Poradni pomogą Rodzicom zrozumieć mechanizmy funkcjonowania dziecka.

Spotkanie będzie także okazją do dyskusji, zadania pytań, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi. Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Link do spotkania będzie dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności), facebooku poradnianym oraz poniżej:

Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Piosenki "Rozśpiewana Rodzinka" pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia

logo

Protokół Jury Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Rozśpiewana Rodzinka” pod patronatem Prezydenta Miasta Bytomia

w dniu 25.05.2021r.

z posiedzenia Komisji Konkursowej oceniającej występy artystyczne

Komisja konkursowa w składzie :

1. Aleksandra Hyla - przewodniczący

2. Anna Drozdek-Woźniak- członek Komisji

3. Beata Hasek - członek Komisji

po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu i uwzględniając zasady zawarte w Regulaminie konkursu, postanowiła przyznać:

Grand Prix – Amelia Maria Jeleń ( MDK nr2)

I miejsce: Agata Stanek z mamą (Przedszkole nr 27 Zabrze)

II miejsce : Zespół „ Rodzinka Franka” ( Przedszkole Miejskie nr 48 Bytom)

III miejsce : Amelia i Małgorzata Hynek ( Przedszkole nr 3 Zabrze)

Wyróżnienia : Stanisław Karbowski ( Przedszkole Miejskie nr 48 Bytom )

Ewa, Anna, Aleksandra Wallon ( Przedszkole nr 27 Zabrze)

Zespół „Darusia” ( Przedszkole Miejskie nr 5 Bytom)

Zespół „Trzy dziewczyny” ( Przedszkole Miejskie nr 36 Bytom)

Ocena konkursu: Jury konkursowe oceniło występy biorąc pod uwagę warunki głosowe, interpretacje utworu, trafność doboru piosenki oraz ogólne wrażenia artystyczne. Poziom występujących klasował się na wysokim poziomie.

1200px Bytom herb.svgDnia 02.06.2021r. o godz. 10.00 zapraszamy zwycięzców i uczestników do Przedszkola Miejskiego

Integracyjnego nr8 w Bytomiu, na wręczenie dyplomów i nagród. Prosimy o potwierdzenie przybycia

telefonicznie: 32/787 51 51 do 1 czerwca 2021r.

Gratulujemy!

Organizatorzy PMI8