Ważny komunikat!

Informujemy, że zgodnie z zapowiedzią przedstawicieli rządu od 19 kwietnia nasze przedszkole wraca do pracy w formie stacjonarnej.

Dyrektor Beata Hasek

Film edukacyjny dla rodziców "Rozwój dziecka"

Szanowni Państwo,

Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską przygotowało dla Państwa kolejny filmik w ramach naszego cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu. Filmy przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa. Dlatego też gorąco zachęcamy do zamieszczania filmu na stronie internetowej Państwa placówki i w mediach społecznościowych.

Link do filmu: https://youtu.be/Eao2j4IoKPg

Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

Z poważaniem,
Janusz Bieńkowski
Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską:
  • Dostosowanie się do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych
  • Adaptacja dziecka do warunków
  • Wchodzenie w grupę rówieśniczą
  • Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka
  • Odrzucenie dziecka przez rówieśników
  • Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy
  • Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
  • Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
  • Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
  • Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera, smartphone’a. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka
  • Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
  • Lęk dziecięcy – rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych

"Szkoła dla rodziców" - spotkanie organizowane przez Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną

Drodzy Rodzice,

Serdecznie zapraszamy rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla rodziców", które odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 16:00 na Platformie Microsoft Teams

Temat spotkania to "Dam radę, potrafię" czyli jak pozytywne myślenie może pomóc w osiągnięciu celu.

Spotkanie poprowadzą psycholodzy Poradni Sylwia Tymińska i Agnieszka Petka.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl
(w zakładce Aktualności), Facebooku Poradnianym oraz poniżej:

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny, dyskusję, a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Udział w spotkaniu "Szkoły dla rodziców" jest bezpłatny, nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie.

Zapraszamy,

Wojciech Żywczok - dyrektor

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Bytomiu

Plac Klasztorny 2

tel. 32 281-94-05

WAŻNY KOMUNIKAT!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 8 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ogranicza się funkcjonowanie placówki na tych samych zasadach jak do tej pory w terminie 12.04 -18.04.Ponadto zachęcam do łączenia się online z nauczycielami w ramach zajęć zdalnych wychowania przedszkolnego, w podanych godzinach oraz korzystania z zajęć rewalidacyjnych i wczesnego wspomagania rozwoju w formie stacjonarnej.
Dziękując Państwu za zrozumienie życzę dużo zdrowia i zadowolenia.
                                                                                                                                                                               Beata Hasek dyrektor

Zapal się niebiesko dla autyzmu!

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody te mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. W tym roku ze względu na SARS COVID 19, nie możemy niestety zamanifestować swojej solidarności jak co roku. Zachęcamy jednak wszystkich do symbolicznego zjednoczenia się z autystami i ich rodzinami – ubierzmy się na niebiesko, zróbmy kompozycję z niebieskich kwiatów, balonów, stwórzmy plakat, narysujmy serce... Porozmawiajmy o akceptacji, szacunku, zrozumieniu, empatii i tolerancji. Pokażmy osobom ze spektrum autyzmu i ich bliskim, że o nich pamiętamy!

Zapraszamy do przeczytania bajki na temat autyzmu i akceptacji odmienności:

autyzm

WAŻNY KOMUNIKAT!!

25.03.2021
Dyrektor Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 w Bytomiu
informuje, że zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku przedszkole funkcjonuje tylko dla dzieci Rodziców wykonujących zawody medyczne i służb mundurowych w trakcie wykonywania zadań służbowych. Jeżeli wykonujecie Państwo, któryś z powyższych zawodów, prosimy o informację, czy Państwa dziecko będzie korzystało z opieki przedszkolnej od poniedziałku. Prosimy również o podanie godzin, w jakich będzie ono przebywać w placówce.

Beata Hasek