Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Akcja #ZDROWOROSNĄ

Wiosna to piękny czas. Idealny na wspólne zabawy z dziećmi na świeżym powietrzu i odkrywanie nowych horyzontów. To odpowiedni czas na rodzinne prace w ogrodzie, wspólne wysiewy i edukację na temat zdrowej żywności – warzyw, które najlepiej pozyskać z własnej uprawy.

W trosce o zdrowie i edukację proekologiczną powstała ogólnopolska ogrodnicza akcja edukacyjna #ZDROWOROSNA. Przyświeca jej idea propagowania uprawy własnych warzyw i ziół bez wykorzystywania środków chemicznych, a co za tym idzie zachęcenie do zabawy w ogrodników. Dzięki wysianiu oraz obserwacji wzrostu koperku, dzieci wkraczają w świat ogrodnictwa pełnego wielu ciekawostek. Otwierając tym samym przed nimi nowe horyzonty przyrodnicze, które zachęcają do dalszej wspólnej zabawy w ogrodzie czy domu.

Brown Vegan Recipe Pinterest Graphic 1


Zawiadomienie o przerwie w dostarczaniu energii elektrycznej

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 informuje, iż w dniach 17,18.05.2022r nastapi przerwa w dostarczaniu energii elektrycznej, co za tym idzie nie będzie światła, możliwości korzystania ze sprzętu elektrycznego, komputerów oraz ciepłej wody do mycia się przez dzieci. Wszystkie niecierpiące zwłoki sprawy proszę załatwiać w tych dniach drogą telefoniczną  na telefony komórkowe.


Szkoła dla Rodziców - kolejne ciekawe spotkanie

Serdecznie zapraszamy Rodziców na najbliższe spotkanie "Szkoły dla Rodziców",

które odbędzie się 11 maja 2022 o godzinie 16.00 na platformie Microsoft Teams.

Temat spotkania:

„Zabawa ważna sprawa.

Jak wspierać rozwój dziecka do 3 roku życia”

Spotkanie poprowadzą specjaliści Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu:

Monika Wrzosok – psycholog, Małgorzata Hylińska – logopeda.

Link do spotkania jest dostępny na naszej stronie internetowej www.ppp.bytom.pl (w zakładce aktualności),

facebooku poradnianym oraz kliknij w  LINK

W ramach spotkania proponujemy wykład tematyczny,

dyskusję a po spotkaniu każdy zainteresowany uczestnik będzie miał możliwość indywidualnych konsultacji z prowadzącymi.

Udział w spotkaniu „Szkoły dla Rodziców” jest bezpłatny, nie są wymagane wcześniejsze zgłoszenie.


 

 

 

Uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja

W przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach grupy ,, Zuchowej'' w piękny sposób zaśpiewały piosenki i wyrecytowały wiersze. Apel rozpoczął się czterema zwrotkami hymnu Polski w postawie na baczność. Dzieci wykazały się dużą znajomością symboli narodowych. Stroje galowe świadczyły o dużej powadze tego wydarzenia. Całej uroczystości towarzyszyła radosna atmosfera.

apel1

apel2


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności