Szanowni Państwo!

Od miesiąca października w grupie Rybek została wprowadzona innowacja logopedyczna w ramach grupowych zajęć logopedycznych pt ,,Ćwiczymy głoski szumiące w wierszykach”. Innowacja będzie prowadzona raz w miesiącu do czerwca i zakończy się występem dzieci na koniec roku szkolnego. Ucząc się wierszyków z głoskami szumiącymi, dzieci nie tylko będą nabywać nowe umiejętności związane z poprawnością wypowiedzi szeregu szumiącego ale również będą ćwiczyć prozodię mowy (akcent, melodię, siłę dynamiczną, rytmiczność, głośność, tempo mówienia, pauzy i intonację). Dzieci będą wydłużały oddech a także doskonaliły poszczególne artykulatory. Poznają również nowych bohaterów wierszyków, z którymi będą mieć możliwość utożsamiania się, co rozbudzi ich wyobraźnię i poszerzy zasób słownictwa biernego i czynnego. Poprzez te ćwiczenia, dzieci będą również doskonalić pamięć a także wydłużać czas koncentracji uwagi. Nauczą się również publicznych wystąpień oraz odpowiedniego zachowania podczas recytacji. Raz w miesiącu będą umieszczane wierszyki na stronie przedszkola, które proszę systematycznie utrwalać z dziećmi w domu. Zachęcam do współpracy.
Edyta Mizgała – neurologopeda

Wierszyk na miesiąc październik

,,Lato”

Szumi, szumi woda,

szumi, szumi las,

szumią, szumią pola lato wita nas.

Szumi, szumi woda,

szumi, szumi las,

szumią, szumią pola wiatr ochłodzi nas.
J. Nowak