Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Aktualności i wydarzenia w grupie "Leśne Duszki"

Kształtujemy zmysły

Kształtujemy zmysły - wg M.Montessori wprowadzamy w świat powierzchni i wymiarów. Brązowe schody - rozróżniamy szerokość i wysokość. Wprowadzenie do geometrii - Różowa wieża - pojęcia mały - duży, rozwijanie motoryki, koordynacji ruchów - Cylindry do osadzania . Powstaje polaryzacja uwagi która jest kluczem do koncentracji uwagi .

mont

mont1


Leśne Duszki poznają kosmos.

W ubiegłym tygodniu Leśne Duszki wybraly się w kosmos . Przy okazji tej podróży dzieci zapoznały się z układem słonecznym z nazwami planet i wieloma ciekawostkami dotyczącymi kosmosu. Całość projektu zakończyła praca plastyczna i wspólna zabawa.

 

lesukl

lesukl1


Montessori w Leśnych Duszkach

Często w ciągu dnia uczymy się umiejętności przesypywania i przelewania. Dla dorosłych to proste zadanie, dla nas to proces trudny, składający się z wielu etapów. Wymaga on dużej koncentracji oraz koordynacji wzrokowo - ruchowej.

 

mont

mont1

mont2


 

 

Projekt Pieniądze w Leśnych Duszkach

W związku z realizowanym projektem, będziemy zbierać drobne pieniążki do skarbonki. Uczymy się w ten sposób oszczędzać. Za zaoszczędzone pieniążki kupimy wspólnie coś do naszej sali.

 

oszcz

oszcz1


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności