Odwiedziny w Bajce Pana Kleksa

Dawno, dawno temu w odległej Fabryce Porcelany ... tak zaczęła się nasza przygoda w dniu 21.03.2022r. odwiedziliśmy Bajkę Pana Kleksa w Katowicach. Zwiedzaliśmy ponad 1000 m2 interaktywnej, multimedialnej ekspozycji, która jest podzielona na 8 stref tematycznych... pomieszczenia inspirowane krainami z serii przygód o Ambrożym Kleksie:Ostatni Rezerwat Przyrody, Kraina Szpaka Mateusza, Psi Raj, Bajdocja, Abecja, Planeta Fantazja i Złomowisko Robotów.
Przedszkolaki przechodziły przez całą ekspozycję pod okiem Przewodnika - Pana Kleksa, który angażował dzieci do wspólnej zabawy. Podczas zwiedzania dzieciaki miały do wykonania misję - ich zadaniem było odnalezienie ukrytych na ekspozycji 3 magicznych przedmiotów Pana Kleksa. Aby tego dokonać, dzieci szukały wskazówek i rozwiązywały zadania. W trakcie zwiedzania m.in. leczyły chore sprzęty, odkrywały sekrety Pana Kleksa. Wspólnie śpiewaliśmy piosenkę z Akademii Pana Kleksa. Dodatkowo, dzieci korzystały z interaktywnych elementów, np. gra planetarna Układ Słoneczny, quiz wiedzy o kosmosie czy fotele do symulacji stanu nieważkości.
Uczestniczyliśmy w warsztatach- zajęcia były prowadzone przez zawodowego popularyzatora nauki. Eksperymenty i doświadczenia chemiczne, były połączeniem nauki i zabawy.
Mieliśmy swoje 60 min. swobodnej zabawy w Smart Kids Planet - Centrum Mądrej Zabawy. Czekało na nas 11 atrakcji ... nauka poprzez trening zdolności motorycznych, sensorycznych, kreatywnych oraz umiejętności pracy w grupie a wszystko to pod czujnym okiem doświadczonego animatora, stylizowanego na postać Adasia...

kleks1kleks2

kleks3