Zajęcia integracyjne "Każdy jest inny" z elementami profilaktyki uzależnień

W grupie "Krasnoludków" goszczono panią psycholog, która przeprowadziła zajęcia pt. "Każdy jest inny". Dzieci uczestniczyły w zabawach, które wzmocniły w nich poczucie, że chociaż mają różne zainteresowania i lubią inna rzeczy, wszystkie mogą się lubić oraz wspólnie spędzać czas. Zajęcia obejmowały również elementy profilaktyki uzależnień cyfrowych. Dzieci poznawały konsekwencje nadmiernego zaangażowania w sprawy wirtualnego świata oraz zastanawiały się nad mozliwościami kreatywnego spędzania czasu w domu.

Zwieńczeniem spotknia była wspólna praca - puzzle, wykonane przez wszystkie dzieci. Każdy narysował swój fragment, by uświadomić sobie, że tworzymy zgraną grupę. W pracy zostały puste miejsca dla nieobecnych, ponieważ w grupie "Krasnoludków" każdy jest ważny!

IMG 20210318 WA0000