Aktualności i wydarzenia w grupie "Chmurki"

Mój niepełnosprawny kolega

Chmurki na zajęciach poznały takie pojęcia jak niepełnosprawność, tolerancja i szacunek. Poznały różne rodzaje niepełnosprawności. Dodatkowo mogły same doświadczyć jak czują się osoby niepełnosprawne.

niepelnos chmurk1i

niepelnos chmurki

Chmurki robią jesienne soki.

Każda Chmurka rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowiliśmy zrobić soki warzywno - owocowe. Po skończonej pracy dzieci delektowały się ich smakiem.

sok chm

sok chm1

Chmurki pieką ciasto

Chmurki postanowiły upiec ciasto. Przedszkolaki po dokładnym umyciu rączek przystąpiły do odmierzania i mieszania składników. Kiedy masa była gotowa dzieci przelały ją do formy i zaniosły do kuchni, aby tam spędziła trochę czasu w piekarniku i zmieniła się w pyszne ciasto. Po upieczeniu i wystudzeniu Chmurki ze smakiem zjadły własnoręcznie wykonane ciacho.

ciasto chm

ciasto chm1