Aktualności i wydarzenia w grupie "Biedronki"

Innowacja logopedyczna III etap - ćwiczenia utrwalające głoski syczące: s, z, c, dz w wierszyku ,, Cyrk”

Dorota Krupa ,,Rymowanki – utrwalanki” ,,Cyrk”

W rynku piękne przedstawienie, występuje cyrk na scenie.

Podskakuje klaun niebieski, biegną tresowane pieski, kozy zebry oraz słonie.

Pajacowi dzwoni dzwonek. Baletnica zerka z liny i zabawne stroi miny.

Magik mocno laską trąca i z cylindra ma zająca.

Oj, udana to zabawa! Dla artystów wielkie brawa.

Po przeprowadzonych w grupie Biedronki ćwiczeniach: oddechowych i artykulacyjnych, dzieci wiedzą jak prawidłowo ułożyć narządy

artykulacyjne i wypowiedzieć głoski: s, z, c, dz. W dniu dzisiejszym, ćwiczyliśmy głoski syczące w wierszyku ,, Cyrk”.

W celu utrwalenia prawidłowego wzorca mownego tych głosek, proszę o systematyczne ich wykonywanie, aby dzieci je zapamiętały.

Wszystkie dzieci otrzymały wersję papierową wierszyka. Zachęcam Państwa i dzieci do ćwiczeń w domu. Innowacja logopedyczna na ten rok

szkolny została zakończona. Kolejna rozpocznie się w marcu 2023 roku i dotyczyć będzie głosek szumiących: sz, ż, cz, dż.

Edyta Mizgała - neurologopeda

inno bie