Ubiór dziecka w okresie letnim w czasie upałów

22.07.2022
Podstawą ochrony dziecka przed upałem i nadmiernym nasłonecznieniem jest zakładanie u dzieci nakrycia głowy oraz przewiewnego ubrania. Ochrona głowy jest ważna, gdyż przegrzanie tej okolicy ciała najczęściej prowadzi do powstania udaru słonecznego. Należy pamiętać, aby dziecko miało założoną przewiewną czapkę, kapelusz lub chustę w jasnym kolorze, nawet gdy przebywa w zacienionym miejscu. U starszych dzieci dobrze sprawdzają się kapelusze z rondem, które osłania kark i ochrania go przed poparzeniem słonecznym.

Warto zwrócić uwagę także na ubiór dziecka, który powinien być wykonany z cienkiego, przewiewnego materiału, najlepiej z bawełny lub lnu. Nie należy zakładać ubrań wykonanych z sztucznych materiałów np. poliestru, gdyż utrudniają one usuwanie nadmiaru ciepła z organizmu i mogą prowadzić do przegrzania.

243593 lato dziecko chlopiec okulary kapelusz aka