DRODZY UCZNIOWIE, DRODZY RODZICE, DRODZY NAUCZYCIELE

poradnia

W związku z rosnącym zagrożeniem epidemią zostały zawieszone zajęcia diagnostyczno-terapeutyczne na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu.z rosnącym zagrożeniem epidemią zostały zawieszone zajęcia diagnostyczno-terapeutyczne na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bytomiu.

Spowodowało to pewne ograniczenia, ale nie całkowite zawieszenie pracy poradni. Część zadań Poradni prowadzonych jest z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Nie możemy się spotkać osobiście, nie możemy prowadzić terapii oraz innych zajęć, ale staramy się Wam pomóc w inny sposób.

Zapraszamy do zaglądania na naszą stronę internetową www.ppp.bytom.pl, gdzie systematycznie zamieszczamy ważne informacje, porady, pomysły (zakładka w górnym menu: Materiały terapeutyczne…).

Znajdziecie tam między innymi porady, jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie, jak przetrwać kryzys w domu, co robić z dzieckiem w domu, jak się bawić kreatywnie, na czym polega efektywna nauka, jak ćwiczyć koncentrację, co to jest dysleksja i wiele, wiele innych. W kąciku logopedycznym czekają pomysły na ciekawe ćwiczenia rozwijające wymowę, ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne, słuchowe. Znajdzie się też kilka porad dla samych rodziców, aby przetrwać ten trudny czas. Ósmoklasistów zapraszamy do zapoznania się z nowym cyklem „Jak dobrze wybrać szkołę?”. (zakładka na lewej stronie na stronie głównej).

Jednocześnie przypominamy, że cały czas nasi specjaliści (psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, doradcy zawodowi) zapraszają do korzystania ze wsparcia poprzez PORADNICTWO INTERNETOWE (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Piszcie do nas, żadne pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi.

Do zobaczenia po…

Pracownicy Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bytomiu