Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Informacja w sprawie realizacji projektu edukacyjnego „Dwujęzyczność dla małych i dużych – nowe szanse edukacyjne dla przedszkolaków, ich wychowawców i rodziców”

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Integracyjnego nr 8 w Bytomiu informuje iż Pani Joanna Szeligowska przesyła wiadomość dotyczącą  projektu edukacyjnego „Dwujęzyczność dla małych i dużych – nowe szanse edukacyjne dla przedszkolaków, ich wychowawców i rodziców”.

Szanowni Państwo,
Z przykrością informuję, że decyzją  urzędników miasta Bytomia program edukacyjny, na który Państwo zagłosowali w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020,  niestety nie będzie realizowany. Zamiast niego, w wyniku  działań przetargowych prowadzonych przez Wydział Zamówień Publicznych,  do realizacji został skierowany program kontr-oferenta.
Tym samym niestety nie uwzględniono woli ponad 1200 mieszkańców, którzy w ramach Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego zagłosowali na przedstawiony im i szczegółowo omówiony projekt autorstwa dr. Grzegorza Śpiewaka. Razem z autorem programu podjęliśmy szereg starań, aby miasto dotrzymało słowa i wywiązało się z umowy społecznej – niestety, na próżno. (dokumentacja do wglądu).
Jako inicjatorka projektu obywatelskiego „Dwujęzyczność dla małych i dużych – nowe szanse edukacyjne dla przedszkolaków, ich wychowawców i rodziców”  w żaden sposób nie dyskredytuję ani nie oceniam wartości oferty kontr-oferenta.  Chcę jednak podkreślić fakt, że NIE jest to program, na który Państwo oddali swoje głosy.
Czas pokaże, czy władze Bytomia przejawią chęć uszanowania zawartej z nami – w ramach BO 2020 – umowy społecznej  i w celu odbudowania zaufania społecznego zaproponują w kolejnych latach wdrożenie w bytomskich placówkach przedszkolnych takiej koncepcji edukacji dwujęzycznej, na którą wspólnie oddaliśmy nasze głosy jako świadomi rodzice i wychowawcy bytomskich przedszkolaków.
Jeśli mają Państwo pytania w powyższej sprawie, proszę kierować je do Prezydenta Miasta Bytomia.
 


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności