Przedszkole Miejskie

Integracyjne nr 8 w Bytomiu

Komunikat dotyczący wszawicy

Drodzy Rodzice, mamy kolejne przypadki WSZAWICY. Jest to problem, który stale powraca. Przebywanie dzieci w skupiskach podczas zabaw i wypoczynku sprzyjają rozprzestrzenianiu się wszawicy. Zalecamy systematyczne sprawdzanie czystości głowy i włosów. W przypadku zauważenia jaj pasożytów (gnid) na włosach lub wszy we włosach (przy skórze) należy zastosować dostępne w aptekach preparaty, które skutecznie likwidują pasożyty i ich jaja. W obecnej dobie występujące w sprzedaży środki zwalczające wszawicę są wysoko skuteczne. W sytuacji wystąpienia wszawicy u dziecka, kuracji powinni się poddać wszyscy domownicy. W przypadku podejrzenia zakażenia wszawicą podczas pobytu w przedszkolu należy poinformować o powyższej sytuacji wychowawcę.


Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności