Film edukacyjny dla rodziców "Rozwój dziecka"

Szanowni Państwo

Centrum Rozwoju Lokalnego wspólnie z psycholog Beatą Liwowską przygotowało dla Państwa kolejny filmik w ramach naszego cyklu poradników edukacyjnych adresowanych do rodziców. Motywem przewodnim filmu jest rozwój dziecka.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu. Filmy przygotowaliśmy specjalnie dla Państwa. Dlatego też gorąco zachęcamy do zamieszczania filmu na stronie internetowej Państwa placówki i w mediach społecznościowych.

Link do filmu: https://youtu.be/Eao2j4IoKPg

Wszystkie filmy przygotowane w ramach cyklu "CRL uczy rodziców" dostępne są na stronie: wspierajmarzenia.pl

Z poważaniem,
Janusz Bieńkowski
Prezes Centrum Rozwoju Lokalnego

Kwestie omówione przez psycholog Beatę Liwowską:
  • Dostosowanie się do norm społecznych / warunków przedszkolnych / rówieśniczych
  • Adaptacja dziecka do warunków
  • Wchodzenie w grupę rówieśniczą
  • Zajęcia w grupie rówieśniczej i ich wpływ na rozwój dziecka
  • Odrzucenie dziecka przez rówieśników
  • Samokontrola / Dziecko nabywa umiejętności potrzebnych do pracy
  • Samodzielność / samoobsługa dziecka. Jak podejść do tego tematu? Kiedy jest na to czas?
  • Działania / aktywności, które wpływają na prawidłowy rozwój dziecka
  • Aktywność dziecka, hobby i zainteresowania. Dlaczego jest ważne i jak wpływa na rozwój?
  • Ograniczenia dotyczące telewizji, komputera, smartphone’a. Wpływ urządzeń elektronicznych na rozwój dziecka
  • Granice fizyczne i psychiczne dziecka, jak je szanować?
  • Lęk dziecięcy – rodzaje i przyczyny powstawania zaburzeń lękowych i depresyjnych