Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

21.03.2021
Dzisiaj wiosennie, kolorowo, "skarpetkowo" i... refleksyjnie. Nie tylko pożegnaliśmy zimę ale i jednoczyliśmy się z osobami z Zespołem Downa, których dzień przypada na 21 marca. Jakie to refleksje? A takie, że mamy cudowne dzieci i wspaniałych nauczycieli ! Te pierwsze nie tylko rozróżniają niepełnosprawności. Potrafią wzruszać się historią nieznanej sobie Karolinki i deklarować jej pomoc. Chcą się przyjaźnić z całym światem. Ci drudzy, uwrażliwiają małe istoty na cudze problemy. Tłumaczą w prosty sposób trisomię chromosomu i uczą, jak odróżniać dobro od zła. Ich wspólny owoc pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej..

zespoldownamaluchy

zespoldownagwiazdki